مقالات آموزشی:

 
 
 

 

آموزش متصل کردن فیش BNC پرسی به کابل RG59
شبکه ابررسانا

BNC یا British Naval Connector نوعی فیش ارتباطیست که به منظور اتصال کابل های کواسیال و رشته ای بکار  می رود. این اتصال دهنده ها برای کابل های کواکسیال از قبیل RG59، RG58 تا RG179 و RG316 و کابل های شیلد دار مناسب هستند.

بی ان سی ها  در زمینه های متفاوتی از جمله تجهیزات رادیویی،تلویزیونی، تجهیزات آزمایشگاهی، سیگنال های ویدیویی و همچنین برخی شبکه های کامپیوتری بکار برده می شوند. همچنین این اتصال دهنده ها فیش های متداول برای ارتباط دوربین های مداربسته آنالوگ هستند.

همانند سایر اتصال دهنده ها BNC ها نیز بصورت نری و مادگی با یکدیگر متصل می شوند شامل یک پین داخلی و یک فک دوار چرخنده می باشند. بدنه چرخشی بی ان سی نر در بی ان سی ماده با چرخشی 180 درجه قفل می شود.

آموزش گام به گام و تصویری فیش BNC زدن کابل RG59:

در ابتدا ابزار مورد نیاز برای این کار را نام می بریم که این ابزار عبارتند از:

1. کابل تصویر RG59

2. آچار پرس BNC

3. استریپر (سیم لختکن)

4. فیش BNC

5. سیم چین

در ابتدای کار بایستی مقداری از روکش کابل را از قسمت شروع آن برداشته تا شیلدهای کابل نمایان شود.

 

 

بعد از لخت کردن کابل شیلدها را کنار زده تا فویل داخل آن نمایان شود، داخل فویل مغزی به اندازه 0.8 و یا متفاوت وجود داردکه به ئاخل فیش BNC خواهد رفت.


کابل را ابتدا از حلقه فیش BNC گذرانده و سپس رشته شیلد را به عقب کشیده و فویل را با سیم چین یا چاقو بر میداریم، به صورتی که مغزی داخل آن دیده شود. این همان مغزی است که در داخل BNC توسط سوزن موجود قرار خواهد گرفت.

کابل را داخل فیش BNC قرار می دهیم، به صورتی که مغزی آن داخل سوزن موجود در داخل فیش BNC جای گیردحال حلقه را به طرف فیش BNC کشیده طوری که رشته ها بر روی ته فیش BNC جمع گردند.

 

 

حال با استفاده از آچار پرس BNC، فیش BNC را پرس نموده و در جای خود محکم می کنیم.

 

 

کار تمام است و حال شما می توانید این کابل را برای نمایش تصویر دوربین بر روی دستگاه ، تلویزیون و هر وسیله دیگری استفاده نمایید.

 


 
اطلاعات تماس

دفتر مرکزی: بابل، ابتدای  کمربندی امیر کلا،
ورودی خیابان ام آر آی، مجتمع پردیس


تلفن: 32301206 (011)

فروشگاه: ابتدای امیرکلا، میدان امام علی،
خیابان ام آر آی، شبکه ابررسانا


تلفن:  4 - 32301152    20 - 32337019(011)

فکس: 32337200 (011)

ایمیل: info@abarsana.ir


سایت های مرتبطخدمات


 
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت شبکه ابررسانا می باشد.