با افتخار پاسخگوی شما خواهیم بود 32301206-011

1396/02/13

پرسی به کابلBNCمتصل کردن فیش

پرسی به کابلBNCمتصل کردن فیش

1396/02/13


آموزش متصل کردن فیش پرسی به کابل

BNC یا British Naval Connector نوعی فیش ارتباطیست که به منظور اتصال کابل های کواسیال و رشته ای بکارمی رود.این اتصال دهنده ها برای کابل های کواکسیال از قبیل58 RG ، RG59 تا RG179 و RG316 و کابل های شیلد دار مناسب است.

بی ان سی ها در زمینه های متفاوتی از جمله تجهیزات رادیویی،تلویزیونی، تجهیزات آزمایشگاهی، سیگنال های ویدیویی و همچنین برخی شبکه های کامپیوتری بکار برده می شوند. همچنین این اتصال دهنده ها فیش های متداول برای ارتباط دوربین های مداربسته آنالوگ هستند.

همانند سایر اتصال دهنده ها BNC ها نیز بصورت نری و مادگی با یکدیگر متصل می شوند شامل یک پین داخلی و یک فک دوار چرخنده می باشند. بدنه چرخشی بی ان سی نر در بی ان سی ماده با چرخشی 180 درجه قفل می شود.

آموزش گام به گام و تصویری فیش BNC زدن کابل RG59:

در ابتدا ابزار مورد نیاز برای این کار را نام می بریم که این ابزار عبارتند از :

کابل تصویر

آچار پرس

استریپر (سیم لختکن)

فیش BNC

سیم چین

در ابتدای کار بایستی مقداری از روکش کابل را از قسمت شروع آن برداشته تا شیلدهای کابل نمایان شود.


بعد از لخت کردن کابل شیلدها را کنار زده تا فویل داخل آن نمایان شود، داخل فویل مغزی به اندازه 0.8 و یا متفاوت وجود داردکه به داخل فیش BNC خواهد رفت.


کابل را ابتدا از حلقه فیش BNC گذرانده و سپس رشته شیلد را به عقب کشیده و فویل را با سیم چین یا چاقو بر میداریم، به صورتی که مغزی داخل آن دیده شود. این همان مغزی است که در داخل BNC توسط سوزن موجود قرار خواهد گرفت.

کابل را داخل فیش BNC قرار می دهیم، به صورتی که مغزی آن داخل سوزن موجود در داخل فیش BNC جای گیرد،حال حلقه را به طرف فیش BNC کشیده طوری که رشته ها بر روی ته فیش  BNC جمع گردند.

حال با استفاده از آچار پرس BNC، فیش BNC را پرس نموده و در جای خود محکم می کنیم.

                               

کار تمام است و حال شما می توانید این کابل را برای نمایش تصویر دوربین بر روی دستگاه ، تلویزیون و هر وسیله دیگری استفاده نمایید.
مقالات مرتبط


نظرات خود را با ما در میان بگذارید

* نام ونام خانوادگی
* ایمیل
* نظر خود را بنویسید
* کد را وارد کنیدInput symbols

Scroll to Top