با افتخار پاسخگوی شما خواهیم بود 32301206-011

1396/03/02

نصب میکروفن

نصب میکروفن

1396/03/02


آموزش نصب میکروفن دوربین مداربسته

هدف از نصب میکروفن یا استفاده از دوربین های مداربسته میکروفن دار این است که علاوه بر ضبط و مشاهده تصاویر ، صدای محیط را شنیده و ضبط نمایید.

انواع میکروفن دوربین مداربسته

سه نوع رایج میکروفن ها در بازار، میکروفن باکس،گلفی و زغالی می باشد. از مزایای میکروفن باکسی می توان به قدرت بالاتر آن و از مزایای میکروقن زغالی می توان به سایز کوچکتر آن که موجب سهولت تعبیه آن در مکان های مختلف می شود اشاره کرد.

این میکروفن ها دارای دو فیش آماده پرس شده می باشند ، یک فیش مادگی RCA یا AV برای انتقال صدا و یک فیش برق آداپتوری که جهت تامین انرژی برق مورد نیاز میکروفن به کار می رود.

نصب میکروفن در سیستم آنالوگ و IP اندکی متفاوت است.در سیستم مداربسته آنالوگ و HD میکروفن به صورت مستقیم از طریق کابل به دستگاه DVR متصل می شود، اما در سیستم مداربسته IP معمولا میکروفن به ورودی میکروفن خود دوربین مداربسته IP متصل می شود و در مصرف کابل صرفه جویی زیادی می شود.

در فواصل کوتاه می توان از کابل های برق و در فواصل طولانی تر و همچنین جهت جلوگیری از اختلالات ناشی از نویز می توان از کابل کوآکسیال مانند RG59 استفاده نمود.

مراحل نصب میکروفن زغالی 

کالا های مورد نیاز برای نصب میکروفن در تصویر زیر نشان داده شده است:

1-ابتدا مطابق شکل فیش قرمز میکروفن را توسط آداپتور به برق وصل نمایید.

2-در ادامه کابل RG59  را به فیش سونی متصل نمایید.

3-سپس کابل RG59  را به فیش سفید میکروفن وصل نمایید.

مراحل نصب میکروفن گلفی

مراحل نصب میکروفن گلفی کاملا مشابه میکروفن زغالی است.لازم به ذکر است در میکروفن گلفی امکان تغییر حساسیت میکروفن بر اساس شرایط محیطی وجود دارد. مطابق شکل زیر برای این کار می توان، وضعیت پتانسیومتر تعبیه شده در این میکروفن را تغییر داد.

مراحل نصب میکروفن باکس

برای نصب میکروفن باکس علاوه بر کالا هایی که در بخش پیشین ذکر شده است، به یک عدد سر فیش آداپتوری ماده(سیم دار) نیز نیاز داریم.

1-مطابق شکل زیر سر مثبت(قرمز) و منفی(مشکی) سیم را جدا کرده و به بخش های علامت گذاری شده متصل نموده و آداپتور را به آن وصل نمایید.

2-مغزی کابل RG59  را نیز مطابق شکل به بخش out میکروفن و شیلد آن را در کنار سر منفی سیم متصل به آداپتور قرار دهید.

میکروفن باکس نیز دارای پتانسیومتر می باشد که می توان طبق شرایط محیطی آن را تنظیم کرد.


مقالات مرتبط


نظرات خود را با ما در میان بگذارید

* نام ونام خانوادگی
* ایمیل
* نظر خود را بنویسید
* کد را وارد کنیدInput symbols

Scroll to Top