با افتخار پاسخگوی شما خواهیم بود 32301206-011

1396/02/28

مقایسه دانگل های TL-WA725N و TL-WA727N

مقایسه دانگل های TL-WA725N و TL-WA727N

1396/02/28


کارت شبکه بی‌سیم قابلیت اتصال بی سیم یا WiFi  را به کامپیوترهای رومیزی یا لپ‌تاپ‌های فاقد WiFi می دهد. پهنای باند اسمی بسیاری از کارت شبکه‌های بی‌سیم 150 مگابیت می‌باشد که در ظاهر برای انجام بازی‌های آنلاین و پخش ویدئو مناسب می باشد. ولی سوال مهم اینست که پهنای باند یا سرعت واقعی (نه اسمی) این دستگاه‌ها چه مقدار است؟

در یک آزمایش، شرکت شبکه ابررسانا از میان کارت شبکه‌های مختلف موجود در بازار ایران دو کارت شبکه بی‌سیم USB (دانگل) با برند TP-Link جهت انجام آزمایش و مقایسه انتخاب نموده است:


TP-LINK

TP-LINK

TL-WA725N

TL-WA727N


دانگل های فوق براساس تکنولوژی IEEE 802.11n ساخته شده است که در این تکنولوژی امکان انتقال اطلاعات در مسافت طولانی تر را می دهد و در هنگام عبور از موانع افت پهنای باند کمتری را باید شاهد باشیم.

مشخصات فنی دو دستگاه تفاوت چندانی را نشان نمی‌دهد. تفاوت دستگاه‌ها به چراغ و ابعاد آنها محدود می‌شود و هر دو دستگاه از نظر فنی دارای مشخصات مشابه‌ای می‌باشند:

در آزمایش اول، دو دانگل در کنار یک اکسس پوینت قرار گرفتند. هدف از این آزمایش تست حداکثر سرعت اتصال در فاصله حداقلی و بدون مانع می‌باشد. در این آزمایش از نظر سرعت دانلود دانگل TL-WN725N و از نظر آپلود دانگل TL-WN727N اندکی سرعت بیشتری را از خود نشان دادند که البته میتوان دو دانگل را در این آزمایش نسبتا برابر دانست.

در آزمایش دوم، دانگل‌ها با فاصله 10 متر از اکسس پوینت (با دو دیوار مانع) قرار گرفتند. در آزمایش دوم سرعت دانلود و آپلود دانگل WL-WN725N بیشتر بوده است. نتایج بدست آمده در دو آزمایش در زیر نشان داده شده است:


نتیجه آزمایشات صورت گرفته در شبکه ابررسنا نشان می‌دهد هر دو دانگل سرعتی به مراتب کمتر از سرعت اسمی 150 مگابیت دارند و حداکثر سرعت مشاهده شده در تمامی آزمایشات این دانگل‌ها کمتر از 42 مگابیت بده است. در مقایسه نهایی این دو دانگل، آزمایشات نشان دانگل TL-WA725N دانگل سریعتری به نسبت TL-WA727N است.


مقالات مرتبط


نظرات خود را با ما در میان بگذارید

* نام ونام خانوادگی
* ایمیل
* نظر خود را بنویسید
* کد را وارد کنیدInput symbols

Scroll to Top